SO
- Startpagina SO
- Structuur SO
- 1e graad SO
- 3e graad SO
- 7e jaren
- Scholenzoeker SO
- Scholen en infomomenten
- Duaal leren
- Leren & werken
- OKAN
- Zoek studierichting
- Zoeken via studiedomeinen
- Zoeken via finaliteiten
- Zoeken via studiegebied
- Zoeken via belangstelling
- Studierendement
- Examencommissie SO
- -18j + buiten Vlaanderen
- Internaten
- Rapport schoolverlaters VDAB
- Privé-scholen
- Info voor schoolverlaters
- Keuzerooster
- Filmpjes
- Doorlichtingsverslagen
BuSO
Koelinstallaties
- Derde graad - BSO
Studierichting "Koelinstallaties" |
|
Deze praktische studierichting heeft ook een technisch aspect. Het is de bedoeling dat je alles leert om koelmonteur (beroepskwalificatie) te worden. De focus ligt op vaste en mobiele koel- en vriesinstallaties.
*Vacumeren = het permanent verwijderen van alle gassen en waterdamp uit het systeem. Dit dient vakkundig te gebeuren voor een goede werking en een lange levensduur van de koelinstallatie. |
Koelinstallaties - Derde graad - BSO |
|
Deze praktische studierichting heeft ook een technisch aspect. Het is de bedoeling dat je alles leert om koelmonteur (beroepskwalificatie) te worden. De focus ligt op vaste en mobiele koel- en vriesinstallaties.
*Vacumeren = het permanent verwijderen van alle gassen en waterdamp uit het systeem. Dit dient vakkundig te gebeuren voor een goede werking en een lange levensduur van de koelinstallatie. |
Welke lessen krijg ik in "Koelinstallaties" ?
Waar kan ik "Koelinstallaties" volgen ?
Wie wordt toegelaten tot "Koelinstallaties" ?
Mag ik tijdens het schooljaar nog veranderen ?
Veranderen van school mag altijd.
Veranderen van richting is niet toegelaten.
In uitzonderlijke gevallen* kan de toelatingsklassenraad een overgang toestaan.
* Wanneer een overgang van studierichting en/of onderwijsvorm echt aangewezen is voor een individuele leerling, kan de toelatingsklassenraad een overgang toestaan. Zie SO 64.9.2.15.2
Het is onmogelijk een limitatieve lijst van ‘uitzonderlijke gevallen’ voor op te stellen. Na kennisname van het advies van de begeleidende klassenraad van de studierichting die de leerling tot dan toe volgt, beslist de toelatingsklassenraad of er ernstige medische, psychische, sociale of onderwijskundige redenen zijn.
Zo kunnen bv. een verhuis naar een regio waar de tot dan toe gevolgde studierichting niet bestaat, psychische problemen die verband houden met een foute studiekeuze, studieverandering omwille van de aansluiting met een studiekeuze hoger onderwijs of een allergie aan producten die eigen zijn aan de opleiding… geldige redenen zijn.
Wat na "Koelinstallaties" ?
Mogelijke beroepen
Hier een overzicht van beroepen die mogelijk zijn na deze opleiding. Enkel beroepen uit de beroependatabase van Onderwijskiezer zijn vermeld. Er kunnen dus steeds nog andere mogelijkheden zijn. Klik op een beroep voor meer informatie.



