Koelinstallaties - Derde graad
Studierichting "Koelinstallaties" |
|
Deze praktische studierichting heeft ook een technisch aspect. Het is de bedoeling dat je alles leert om koelmonteur (beroepskwalificatie) te worden. De focus ligt op vaste en mobiele koel- en vriesinstallaties.
*Vacumeren = het permanent verwijderen van alle gassen en waterdamp uit het systeem. Dit dient vakkundig te gebeuren voor een goede werking en een lange levensduur van de koelinstallatie. |
Koelinstallaties
|
- Beschrijving
- Lessen
- Scholen
- Toelating
- Attest
- Wat na
- Links
BeschrijvingDeze praktische studierichting heeft ook een technisch aspect. Het is de bedoeling dat je alles leert om koelmonteur (beroepskwalificatie) te worden. De focus ligt op vaste en mobiele koel- en vriesinstallaties.
*Vacumeren = het permanent verwijderen van alle gassen en waterdamp uit het systeem. Dit dient vakkundig te gebeuren voor een goede werking en een lange levensduur van de koelinstallatie. De lesinhouden (lessenroosters) verschillen van school tot school. Scholen hebben een grote vrijheid om het lessenpakket te organiseren. Daarom vermelden we geen lessenroosters meer.
Gedetailleerde informatie vind je op de websites van de scholen. Meer informatie over de inhoud, competenties en doelstellingen lees je in het curriculumdossier. Waar kan ik "Koelinstallaties" volgen ?Geen school gevonden? Pas de filter(s) aan. Na het 5e leerjaar volg je in principe dezelfde studierichting. Onder bepaalde voorwaarden kan je nog naar een andere studierichting. Lees daarom de toelatingsvoorwaarden bij die studierichting. Na het 6e leerjaar gaan de leerlingen uit de arbeidsmarktfinaliteit werken of soms nog verder studeren. Je wil gaan werken
Je wil verder studeren Er zijn verschillende mogelijkheden na het 6e jaar:
Professionele bachelors Je kan deze bachelors o.a. verkennen via verschillende ingangen:
Enkele vragen die je kunnen helpen bij het kiezen van een opleiding in het hoger onderwijs:
Uiteraard zijn nog andere keuzes mogelijk. Leg zeker ook je oor eens te luisteren bij je ouders, familie, vrienden, leerkrachten, CLB, ... Zij kunnen je allicht ook zinvolle feedback geven over de keuze die je overweegt. Visuele voorstelling van de mogelijkheden na het 6e jaar arbeidsmarktgerichte finaliteit Sector: Bouw: Werken in de bouw |