Operator strijkafdeling kleding- en confectieartikelen en textielverzorging duaal - Tweede graad
Studierichting "Operator strijkafdeling kleding- en confectieartikelen en textielverzorging duaal" |
||
In deze opleiding leer je het uitvoeren van meerdere strijkhandelingen en het inzetbaar zijn op alle strijkwerkposten bij het gedeeltelijk/volledig opstrijken van kleding- en confectieartikelen in een productieopstelling met behulp van alle mogelijke industriële strijkapparatuur, rekening houdend met veiligheidsregels en productievereisten teneinde de continuïteit van de productie te garanderen en een opgestreken eindproduct af te leveren. Deze duale opleiding is gebaseerd op de
|

Operator strijkafdeling kleding- en confectieartikelen en textielverzorging duaal
|
- Beschrijving
- Lessen
- Scholen
- Toelating
- Attesten
- Wat na
BeschrijvingIn deze opleiding leer je het uitvoeren van meerdere strijkhandelingen en het inzetbaar zijn op alle strijkwerkposten bij het gedeeltelijk/volledig opstrijken van kleding- en confectieartikelen in een productieopstelling met behulp van alle mogelijke industriële strijkapparatuur, rekening houdend met veiligheidsregels en productievereisten teneinde de continuïteit van de productie te garanderen en een opgestreken eindproduct af te leveren. Deze duale opleiding is gebaseerd op de
Situering binnen het studiedomein: Maatschappij en welzijn
Welke lessen krijg je?Je opleiding is gebaseerd op het standaardtraject van deze 2-jarige duale opleiding. Onder het tabblad ‘Beschrijving’ vind je de link naar het standaardtraject.
Het CDO beslist zelf hoe ze het standaardtraject vertaalt naar lessen en hoeveel uren ze zal besteden aan de schoolcomponent. Het CDO kan je opleiding lineair of modulair organiseren. Toelatingsvoorwaarden-Specifiek voor duaal geldt dat je pas mag starten met de opleiding als je voldaan hebt aan de voltijdse leerplicht. Dit betekent:
Deze duale opleiding is een graadsopleiding: je stroomt automatisch door van het 1e naar het 2e leerjaar van de 2e graad. -Voorts gelden dezelfde algemene toelatingsvoorwaarden als voor 3 BSO niet-duaal:
* Ingeval van een B-attest word je niet toegelaten tot bepaalde studierichtingen ExtraJa. Dit is een late instap. Bijgevolg moet de toelatingsklassenraad akkoord gaan. Als je start in 4 BSO duaal, georganiseerd door een CDO, gelden naast de specifieke en bijkomende toelatingsvoorwaarden, de algemene toelatingsvoorwaarden voor 4 BSO nl. ofwel:
Veranderen tijdens schooljaarVeranderen van school mag altijd. Veranderen van studie:
-Tot en met 15 januari is veranderen van onderwijsvorm en/of overstappen naar een niet- duale studierichting binnen hetzelfde leerjaar toegestaan.
Voor uitzonderlijke gevallen kan de toelatingsklassenraad afwijken van deze datum. -Tot en met de 1e lesdag van november mag je overgaan naar een andere duale opleiding. Stap je later over, dan moet de toelatingsklassenraad akkoord gaan.
Natuurlijk moet je steeds voldoen aan de toelatingsvoorwaarden van de ‘nieuwe’ studierichting.
OverzittenJe volgt een duale opleiding in de 2e graad. In een duale graadsopleiding ga je na het 1e jaar automatisch door naar het 2e jaar van de graad.
Attest-Na het 1e leerjaar van de 2e graad duaal stroom je automatisch door naar het 2e leerjaar van je graadsopleiding. Je behaalt:
-Na je 2e graads- traject (=na 4 duaal) kan je volgende studiebewijzen behalen:
Uitzondering: Dit heb je nodig om toegelaten te worden in een niet- duale studierichting. Wat na Operator strijkafdeling kleding- en confectieartikelen en textielverzorging duaal ? |