
Kan je ook gedeeltelijk les volgen in het gewoon basisonderwijs?
Je kan gewoon onderwijs en buitengewoon onderwijs combineren in twee richtingen: vanuit buitengewoon onderwijs naar gewoon onderwijs en vanuit gewoon onderwijs naar buitengewoon onderwijs.
Van gewoon onderwijs naar buitengewoon onderwijs
Je bent ingeschreven in een school voor gewoon onderwijs met een IAC-verslag en volgt lessen in het buitengewoon onderwijs
- Je kan deeltijds lessen en activiteiten volgen in een school voor buitengewoon onderwijs (van het type dat je IAC-verslag vermeldt)
- Je krijgt ondersteuning in gewoon onderwijs door het eigen leersteuncentrum. Je krijgt in het gewoon onderwijs geen ondersteuning van de school voor buitengewoon onderwijs
- Scholen maken onderling afspraken over je lesbijwoning in overleg met je ouders en eventueel het CLB
Van buitengewoon onderwijs naar gewoon onderwijs
Je bent ingeschreven in het buitengewoon onderwijs met een IAC-verslag en volgt lessen in het gewoon onderwijs.
Deeltijds de les bijwonen in gewoon onderwijs
- Je kan deeltijds lessen/activiteiten volgen in gewoon onderwijs
- Je krijgt in overleg met de ouders, met betrokkenheid van de leerling en in overleg met het CLB ondersteuning in gewoon onderwijs van de school voor buitengewoon onderwijs, niet van een leersteuncentrum
- Scholen maken onderling afspraken over je lesbijwoning in overleg met je ouders en eventueel het CLB
Voltijds de les bijwonen in gewoon onderwijs met het oog op een overstap naar gewoon onderwijs
- Je kan voltijds lessen of activiteiten volgen in gewoon onderwijs voor maximaal 2 schooljaren (na een periode van 2 schooljaren heb je onverkort recht op inschrijving in die school voor gewoon onderwijs)
- Je krijgt ondersteuning in gewoon onderwijs van de school voor buitengewoon onderwijs, niet van een leersteuncentrum
- Scholen maken onderling afspraken over je lesbijwoning in overleg met je ouders en eventueel het CLB
- Als je overstapt naar het gewoon onderwijs, overleggen de school voor gewoon onderwijs, de school voor buitengewoon onderwijs het CLB en de ouders, met betrokkenheid van de leerling, met het leersteuncentrum van de school voor gewoon onderwijs over de overname van de ondersteuning.